Ochraniacze motocross

Ochraniacze dla fanów motocrossu

Ochraniacze są niezbędne w ekwipunku fana jazdy na motocrossie, a klatka piersiowa i szyja są szczególnie zagrożone w kontekście tego sportu - dlatego sklep przeznaczony dla fanów off-roadu JunkieRiders zadbał o szereg ochraniaczy na szyję, które chronią kręgosłup - oczywiście oprócz zwykłych ochraniaczy na klatkę piersiową.

Ochraniacze motocross - szeroki wybór dla szukających wrażeń

W przypadku stawów i goleni rozwiązaniem są ochraniacze motocross hardshell, które dodatkowo ochronią przed latającymi kamieniami. Jeśli masz wątpliwości, który wybrać, możesz skontaktować się ze specjalistami JunkieRiders - z chęcią podzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Pamiętaj: prawdziwy ochraniacz musi być zgodny z normą i musi posiadać atest CE, a Ty możesz jeździć tylko i wyłącznie w miejscach przeznaczonych do jazdy. Jazda po lasach jest nie tylko nielegalna i niesie duże zagrożenie dla znajdujących się tam gatunków roślin i zwierząt, ale też niebezpieczna dla Ciebie. Ochraniacze motocross będą Cię należycie chronić wyłącznie tam, gdzie możesz jeździć na swoim jednośladzie - na specjalnie wyznaczonych trasach.

Twoja lista kontrolna ochrony podczas jazdy w motocrossie i enduro powinna obejmować szeroką gamę ochraniaczy ciała, kolan i łokci i dłoni. Poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że będziesz chroniony, gdy uderzysz w ziemię, to ważny element odpowiedzialnej jazdy na crossie.

Ochrona motocrossowa jest koniecznością

Wszyscy znamy niebezpieczeństwa związane z jazdą na motocrossie. Dlatego realizuj swoje hobby mądrze - upewnij się, że masz do dyspozycji ochraniacze motocross wyposażone w najnowszą technologię, która pomoże Ci ograniczyć rachunki za lekarza lub wizytę na pogotowiu. Wiele osób kupuje podstawowy kask mx, buty motocrossowe i odzież mx, ale tutaj chodzi o wiele więcej. Jadąc na crossie nie siedzisz w wygodnym wnętrzu samochodu, a to oznacza, że nie masz dla swojej ochrony do dyspozycji pół tony stali i metalu, nie mówiąc już o poduszce powietrznej. Jeżdżąc na crossie sam jesteś swoją poduszką powietrzną, więc upewnij się, że gdy uderzysz w ziemię - będziesz chroniony w najlepszy możliwy sposób, a oferta dostępna w JunkieRiders Ci w tym pomoże.

Porady ekspertów dotyczące sprzętu ochronnego

Ochrona kolan w postaci ochraniaczy kolan to dobry dodatek do Twojej torby na sprzęt. Ochraniacze motocross kolana zapewniają lepsze wsparcie więzadeł i ścięgien oraz mogą pomóc w uniknięciu niepotrzebnych operacji rekonstrukcyjnych kolana. Ochraniacze na nadgarstki zapewniają podobne wsparcie dla nadgarstków. Ochraniacze ciała lub ochraniacze klatki piersiowej zapewniają doskonałą ochronę pleców i klatki piersiowej. Kiedy Twój kumpel przejedzie nad Tobą i usiądzie na Twoich plecach, będziesz wdzięczny, że go masz! Występują w wielu różnych stylach i wykończeniach, dlatego z pewnością znajdziesz ochraniacze motocross idealne dla siebie i zgodne ze swoim crossowym gustem. Czas jeździć odpowiedzialnie - dla siebie, innych i środowiska.